صادرات خدمات IT

صادرات خدمات IT

صادرات خدمات در ایران به‌طور جدی پس از پایان جنگ و از اوایل دهه ۷۰ شمسی آغاز شد و با ارائه خدمات حمل‌ونقل به کشورهای همسایه غربی رنگ واقعیت گرفت. از ۱۳۷۲ این سبد صادراتی تنوع بیشتری یافت و خدمات فنی و مهندسی،گردشگری، فیلم، سینما و تئاتر، خدمات پزشکی و خدمات چاپ و نشر هم به این جرگه صادراتی پیوست. یک دهه بعد شرکت‌های فناوری اطلاعات جای پای خود را در زمینه صادرات خدمات IT سفت کردند.

حجم بالای جمعیت جوان و تحصیل کرده کشور به خصوص در رشته‌های مرتبط با فناوری اطلاعات، نرخ برابری ارز و سهولت صادرات این دست خدمات در مقایسه با بسیاری از صنایع و حوزه‌های فعال در اقتصاد کشور موجب شده تا این حوزه از پتانسیل بسیار بالایی برای درآمدزایی در سطح ملی برخوردار باشد. از سوی دیگر با همه‌گیری کرونا در عرصه جهانی، جامعه بزرگ‌تری از شرکت‌ها به ارائه خدمات آنلاین روی‌آوردند و‌ بازار ارائه خدمات در این زمینه پررنگ‌تر و داغ‌تر از قبل شده است.

حالا که شرکت‌های داخلی فعال در این صنعت به دنبال بازارهای خارجی برای صادرات نرم‌افزار و خدمات فناوری اطلاعات هستند. مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناری ریاست جمهوری در این زمینه حمایت‌های لازم را مبذول داشته است و قرار است در آینده نزدیک صادرکنندگان خدمات فناوری اطلاعات قدرتمندتر از قبل شود.

در بازار بین‌المللی فناوری اطلاعات، خدمات و محصولات متنوعی در حوزه‌های فناوری اطلاعات، ارتباطات، امنیت اطلاعات، توسعه نرم‌افزارها، نرم‌افزارهای مبتنی بر تلفن همراه، نرم‌افزارهای مبتنی بر وب و غیره در اختیار کاربران شبکه قرار می‌گیرد. خدماتی که به دلیل توسعه فناوری‌های مرتبط مشتریان زیادی دارد و هر روز بر تعداد و تنوع این خدمات افزوده می‌شود.

حضور در بازارهای بین‌المللی در عین جذاب بودن، فرایندی پرهزینه و جدید است که به خصوص با تحریم‌های ظالمانه حضور در این بازارها را دشوارتر از قبل کرده است. شرکت هیلاوس در این زمینه تجربه و تخصص دارد و می‌تواند با استفاده از شبکه شرکت‌هایی که در خارج از کشور برای حوزه‌های گوناگون این بازار شکل داده است به خدمت شرکت‌های کوچک و متوسط ایرانی بیاید.

از حضور در بازار خدمات ارزش افزوده تلفن همراه در منطقه خاورمیانه و شمال افریقا گرفته تا صادرات نرم‌افزارهای گوناگون به شرکت‌های کوچک و متوسط و بزرگ در بازار خلیج فارس و اروپای غربی می‌توانید روی کمک ما حساب کنید. هیلاوس کلیه این فرایندها را به انجام رسانده و دشواری‌هایی که یک شرکت ایرانی می‌تواند در این بازارهای پر رقابت داشته باشد را درک کرده است.

می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه صادرات خدمات IT با ما تماس بگیرید، کارشناسان کاربلد ما آماده ارائه مشاوره و راهنمایی هستند. از دیدار شما، شرکت توانمند ایرانی خوشحال می‌شویم.


منابع:

نگاهی به صادرات خدمات فنی و مهندسی در ایران طی دوره ۱۳۸۰-۱۳۸۷، ساناز بابایی
صندوق توسعه صادرات و تبادل فناوری

هیلاوس

تهران، زعفرانیه،
خیابان طاهری، خیابان البرزکوه،
کوچه کیوان، شماره 3

96998998
96998998

[email protected]

تمامی حقوق برای شرکت هیلا و سام سبا محفوظ است.